Köyümüze Cazibeli İçme Suyu

hayrat-su-getirme-kapak

Köyümüz sınırları içerisindeki Hayrat Çeşmesinin yakınında keşfedilen su kaynağının, köyümüzün içme suyu olarak kullanılması kapsamında çalışmalara başlandı. Konya Büyükşehir Belediyesi öz kaynakları kullanılarak yapılacak proje ile yaz aylarında yetersiz kalarak çeşitli sorunları beraberinde getiren köy şebeke suyunun kaynağının değiştirilmesi amaçlanıyor.

Ayrıca, elektrik sarfiyatı olmaksızın köyümüzün su deposuna aktarılacak olan yeni su kaynağı ile maliyetin düşürülmesi de hedefleniyor. İki ayrı noktada iş makinelerinin çalıştığı projede; Hayrat, Boğaziçi, Asanınburnu, Kelbağlar ve Arapderesi hattının takip edilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karacakuyu Köyü Muhtarı Abdullah ÖNCÜ, kurak geçen yaz aylarında köye şebeke suyu sağlayan Çayır kuyusunun zaman zaman yetersiz kalarak hem çeşitli sorunları beraberinde getirdiğini hem de köylülerimiz tarafından içme suyu olarak çok tercih edilmediğini söyledi.

Çayır kuyusu suyunun depoya aktarılması esnasında ciddi bir enerji israfının da söz konusu olduğunu sözlerine ekleyen Muhtarımız, Hayrat’ta bulunan suyun cazibeli olarak köyümüze getirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar neticesinde bu sorunların aşılacağını müjdeledi.

Yeni su kaynağımızın köylülerimizin damak tatlarına da uygun olacağını aktaran Muhtar ÖNCÜ, “Projenin kabulünde ve icrasında emeği geçen başta Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyemiz olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Projeyle ilgili bir takım çevrelerin yaptığı yorumları kasıtlı bulduğunu ve bunlara itibar edilmemesi gerektiğini vurgulayan ÖNCÜ, yeni su kaynağımızın köyümüze hayırlı olmasını dileyerek köy halkımıza müjdelerinin katlanarak devam edeceğini söyledi.


Mesaj yaz